Forumi » Destinacije

Kako jeftino letovati na Maldivima?

    • 1581 postova
    11. фебруар 2016. 10.28.19 CET

    Jelena Jovičić je podelila svoje iskustvo.

     

    Odlučila sam da putujem na Maldive, u jeku sezone kada su svi negde na letovanju, od 8. do 18. jula. Izabrala sam da spavam u hotelu i zatražila najnižu cenu.

    Na sajtu booking.com ponudili su mi noćenje u hotelu sa dve zvezdice za 3.140 dinara. Na tripadvisor.rs, najniža cena noćenja za isti period je 4.223 dinara.

     

    Naravno, ne morate da spavate u hotelu. Za ovaj termin smeštaj u kućici, znači privatan smeštaj, iznosi 3.871 dinara.

     

    Ono što je najskuplje u skoro svakoj varijanti je naravno put. Do Maldiva možete da otputujete letom za 750 dolara, a cene padaju skoro svake sekunde. Dovoljno je da vam kažem da je za 5 minuta cena najnižeg leta na sajtu tripadvisor.com pala za 100 dolara. Jedan od korisnih sajtova za jeftine letove jeste i Secret Flying.

    Slična situacija je i kod smeštaja. Da biste ulovili nešto veoma jeftino i povoljno, morate da budete stalno onlajn na sajtovima poput ova dva. Cene se menjanju svakodnevno, a samim tim nestaju i slobodne sobe.

    Ne zaboravite da su cene u tekstu za jedan od najželjenijih perioda u godini. Primer, smeštaj 10 dana na Maldivima u maju košta 27.000.

    Dok surfujete, bukirate i tražite jeftin smeštaj, imajte na umu da će dobrih ponuda biti i na Sajmu turizma u Beogradu, koji traje do 18. do 21. februara.

    I, naravno, ovaj tekst služi da bismo svi putovali što jeftinije. Zato čekam vaše komentare, savete, predloge… A, zauzvrat šaljem razglednicu.