Sport » Diskusije

US Open: Novak rutinski do osmine finala

• Član
    30. август 2014.

Prvi nosilac Novak Đoković lako je savladao Sema Kverija sa 6:3, 6:2, 6:2 u trećoj rundi US opena.

Novak je tako zabeležio sedmu pobedu u osam međusobnih mečeva sa Kverijem, a za to mu je bilo potrebno 88 minuta. Đoković jeste pretrpeo dva brejka, po jedan u prvom i drugom setu, ali oba puta u situacijama kada je već stvorio dva brejka viška, tako da ti propusti nisu doveli rezultat u pitanje. Đoković, koji u dosadašnjem delu turnira nije izgubio set, za plasman u četvrtfinale igraće sa boljim iz duela Džona Iznera i Filipa Kolšrajbera.

Tok meča:

Đoković je odlično počeo meč – dobio je gem na svoj servis, a onda je došao do dve vezane brejk lopte. Već na prvoj usledio je dubok ritern, zatim i napada forhendom za brejk i vođstvo 2:0. U sledećem gemu Kveri je došao do brejk lopte, ali olako ju je propustio poslavši forhend u mrežu, pa je ubrzo bilo 3:0. Srpski teniser nastavio je sjajno da riternira, što mu je donelo nove dve brejk šanse – realizovao je već prvu nakon što je u dugom poenu Kveri poslao forhend u aut.

Đoković je poveo 5:0, ali je potom zakomplikovao situaciju – dozvolio je Kveriju da vrati jedan brejk, pa je Amerikanac smanjio na 5:3. Novak je drugi put servirao za set, izgubio je prvi poen, ali je onda vezao četiri i poveo je u setovima.

Posle malog pada Novak je izvanredno počeo i drugi set, pa je poveo sa 3:0, uz dva brejka viška. Međutim, slično kao i u prvom setu, Kveri je brzo vratio brejk i smanjio na 3:2. Igralo se u serijama, s tim što su Novakove bile duže – srpski teniser osvaja tri gema u nizu, samim tim i drugi set (6:2).

U prvom gemu trećeg seta Đoković je propustio dve brejk lopte, ali je već u trećem to ispravio – agresivnom igrom stvorio je tri vezane brejk šanse i realizovao je već prvu za prednost 2:1. Meč je tada bio rešen, a Đoković je do kraja rutinski obavio posao.