Forumi » Trudnoća

Ja sam celavi tata

    • Moderator
    • 155 postova
    28. јануар 2016. 18.04.03 CET

     

     

     

    Ako ste mislili da je lijepa i bujna kosa imperativ samo ženama, varate se. Da li ste znali da su ćelavi muškarci još u doba egipatskih faraona nosili perike ? Još tada, u to vrijeme, a pogotovo danas, mnogi muškarci gubitak kose smatraju gubitkom muževnosti. Ćelavost dolazi sa zrelošću muškarca, mada nije rijetkost da i u mladosti muškarci počnu da gube kosu.
    Često čujemo priče da povećan nivo testosterona kod muškaraca izaziva opadanje kose, iz toga proizilaze mnogi mitovi da su ćelavi muškarci bolji ljubavnici. Međutim, teorija se baš nije naklonila ovim "pričama". 
    Surfujući tako po internetu na ovu temu, izvukla sam mišljenja pojedinih žena na temu o ćelavim muškarcima pa ću rado da ih podijelim sa vama:

     

    Komentar 1: Joj uvek sam se ložila na te ćelave ili onako sa skroz skroz kratkom kosicom to mi je preslatko !

     


    Komentar 2: Ja sam čitala da ćelavi muškarci imaju više testosterona, te su zato bolji ljubavnici.Probala sam, mada ne znam je li to imalo veze sa ćelavošću !

     


    Komentar 3: Uf, ja najviše volim kosijanere. Duga kosa je moj fetish.

     


    Komentar 4: Ja prosto obožavam ćelave, e sad da li su prirodno ćelavi ili se trude da to budu, ne pravim pitanje!

     


    Komentar 5: Meni se ćelavo ne sviđa. A obrijane glave su mi tek užasne...

     


    Komentar 6: Ipak je ćelavost fizički nedostatak i ne može nikako biti prednost,ne podcenjujem ćelave ljude,ali je glupo govoriti da su u bilo kakvoj prednosti. Ljudi koji imaju kosu mogu da obriju glavu,a ćelavima nažalost neće nikad porasti.

     

    Da li ste znali da čak 60% muškaraca u određenoj dobi gubi kosu. Neki više a neki manje. Često među njima samima čujemo komentare: "Šta se žališ, kod tebe su samo zalisci, a vidi moju ćelu !" 
    Nerijetko čujemo i odgovore poput: "Evo ti moje zaliske kad ih toliko voliš, kao da sam pola čovjeka - ni tamo ni vamo."

     

    Nekima je to smiješno, mnogi su na tu temu ispričali viceve...poput:

     


    Mujo: Haso je li bolje biti ćelav ili glup?
    Haso: GLUP ! Ne primjeti se!

     

     ..... ali ćelavim muškarcima i nije baš do smijeha.

     

    ŠTA KAŽU ĆELAVE TATE ?

     

    Neke tate su lako prihvatili činjenicu da su počeli da ćelave i s tim se lako nose, dok ima i onih kojima pitanja iz okruženja a naročito pitanja djece stvaraju nelagodu.

     

    N.R (42) iz Beograda kaže: "Teško mi je što sam jako mlad izgubio kosu. Već sa 30 imao sam velike zaliske. Moj sin (7 god.) me često pita "Tata, ako ja budem tako ćelav kao ti, hoće li devojčice bežati od mene?"

     

    S.M (55) iz Novog Sada kaže: "Već dugo nosim "ovu frizuru" i vremenom se čovek na sve navikne, ali sećam se kako mi je dugo trebalo da prihvatim da me ljudi ne pamte po imenu i prezimenu, nego po mojoj ćeli, pa kažu - mislite na onog ćelavog iz drugog ulaza?"

     

    M.L (48) iz Beograda: "Nisam se pomirio i ne želim da prihvatim ćelavost kao dio mene. Imam ćerku i sina i želim da me pamte sa kosom.Trenutno sam u fazi tretmana za nadogradnju kose i neću dozvoliti da se deca stide tate".

     

     

    Nadam se da će ove tate imati priliku da pročitaju komentare gore iznad, šta žene misle o muškarcima bez kose. A evo i 5 RAZLOGA zašto su ćelavi muškarci seksipilniji.

     

    1. Ostavljaju utisak čistoće i urednosti (smatra se da je uredno obrijana i glatka glava dokaz muške čistoće)

     

    2. Muževniji su (kolaju priče da su ćelavi muškarci bolji ljubavnici zbog viška testosterona koji prouzrokuje opadanje kose)

     

    3. Ostavljaju utisak HRABRIH i NEUSTRAŠIVIH (svi proslavljeni holivudski ćelavci Brus Vilis, Vin Dizel, Samjuel Džekson - bili su junaci akcionih filmova)

     

    4. Uvijek imaju "frizuru" (Bilo da je to jutro, noć, rana zora...ćelavci ne moraju da brinu o pranju kose, feniranju, namještanju frizure. Ona je uvijek tip-top spremna)

     

    5. Ćelavi muškarci imaju više samopouzdanja (bila tačna ili ne ova teorija, samopouzdanje kod muškarca stvara seksipil)

     


    Za kraj, osim što kruže priče o ćelavim muškarcima kao muževnim, navešćemo i neke PRAKTIČNE RAZLOGE zašto je DOBRO biti ćelavi muškarac odnosno ćelavi tata.

     

    1. Ako ste ćelavi, djevojka vas ili neće primjetiti ili će poludjeti za vama.

     

    2. Nedostatak kose skreće pažnju na neke druge stvari u vašem izgledu

     

    3. Finansijska ušteda (ne morate da kupujete šampone, omekšivače, gelove, sprejove i da plaćate šišanje)

     

    4. Duže spavate (dok se vaše kolege ustaju ujutro sat vremena prije vas, da bi oprali kosu i namjestili frizuru, vi uživate spavajući)

     

    5. Izgledate mlađe (često ćelavi muškarci ukradu barem 5 godina te djeluju mlađe)

     

    6. Prije svih ostalih osjetite kišu

     

    7. Upadljivi ste, primjećeni, nezaobilazni (šta bi mnogi dali da su na vašem mjestu)