Sport » Diskusije

Odbojka: Srbija sigurna protiv Argentine za prvu pobedu

• Član
    02. септембар 2014.

Odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je Argentinu u utakmici drugog kola Grupe A na Svetskom prvenstvu u Poljskoj. Izabranici selektora Igora Kolakovića savladali su Južnoamerikance rezultatom 3:1 (25:17, 20:25, 25:21, 25:21) i tako se iskupili za loše izdanje i maksimalan popraz od Poljske na otvaranju šampionata.

Posle izjednačenog prvog dela uvodnog seta, Srbija je prešla u vođstvo (9:8) posle dva vezana poena Stankovića. Argentinci su preokrenuli, pre svega zahvaljujući greškama našeg tima (12:10). Kada su Kolakovićevi igrači smanjili broj istih, a Argentinci ušli u loš ritam, Srbija se i rezltatski oporavila i povela sa do tada najvećih 16:13. Sjajno je u tim trenucima igrao Stanković, njegovim poenom porasla je prednost našeg tima na 19:14, potom i sa 20:14, pa su do kraja seta naši rutinski sačuvali veliku prednost.

U drugom setu mnogo bolje su igrali Argentinci, bolje su otvorili taj deo igre, poveli sa 8:6, a naši igrači nisu pronalazili rešenja da anuliraju prednost rivala, koji je u završnici drugog dela "pobegao" na, ispostaviće se nedostižnih - 23:19. Pokušao je Kolaković tajm-autom da trgne igrače, međutim ništa se u odnosu snaga nije promenilo. Argentinci su dobili set i izjednačili.

Argentinci su dobro krenuli i u trećem setu. Vodili su do sredine istog, ali su od tog trenutka naišli na pravi otpor Srbije. Proradio je servis, odlično su naši delovali u polju, u odbrani i serijom 5:0 ostvarili opipljivu prednost. Vodili su naši i 24:15, ali su se tada opustili i dozvolili rivalu da naletom 6:0 vrati neizvesnost u setu. Ipak, srećom po srpski tim, Uriarte je greškom na servisu poklonio Srbiji set za 2:1.

"Orlovi" su pravo lice pokazali u četvrtom setu. Sigruni, efikasni, borbeni i maksimalno koncentrisani, Kolakovićevi izabranici su odstarta vodili igru, ne dozvoljavajući Argentincima ni da pomsile o preokretu. Taj period igre pripao je Nikoli Kovačeviću, koji je blistao i "nosio" saigrače do prve pobede na 18. Svetskom prvenstvu.

U grupi A, u utorak se sastaju još Venecuela - Kamerun (16.30) i Poljska - Australija (20.15). Srbija će naredni meč protiv Australije igrati u četvrtak, sa početkom u 16.30.