Forumi » Trend sa stilom

Andreas Melbostad 5 cinjenica koje znam o stilu

    • 1581 postova
    06. фебруар 2016. 14.22.48 CET

     

    Andreas Melbostad je još kao tinejdžer znao da u Norveškoj, svojoj domovini, neće pronaći sreću. “Svi su izgledali isto, nije bilo individualizma – ni trunke!” Izlaz iz jednoličnosti potražio je u Londonu, gde je studirao modni dizajn. Od 2012. godine Melbostad (42) je kreativni direktor za Diesel Black Gold – i za žensku i za mušku kolekciju. Otkrio nam je nekoliko tajni vezanih za hot casual stil.

     

    1 AKCENAT JE NA KONTRASTIMA

    Volim suprotnosti. Stoga pokušavam da u dizajnu spojim grubo sa nežnim. Na primer svilu sa nitnama, sweete printove sa denimom. Sa takvim miksom svaki stajling dobija edgy notu.

    2 PRATITE ODEVANJE IT DEVOJAKA I UČITE O NJIH

    Ne bih tvrdio da bi mi Rita Ora poslužila kao inspiracija, ali način na koji kombinuje modne komade savršeno pristaju uz liniju Diesel Black Gold. Od nje se zaista može naučiti kada je moda u pitanju.

    3 ISTAKNITE STRUK

    Ženstvenost je velika tema u ovoj godini. Da biste figuru pretvorili u zanosnu ženstvenu siluetu, trebalo bi da istaknete struk u prvi plan. U te svrhe postoje široki pojasi ili kaiševi koji se vežu visoko na struku. Volim da vidim na ženi i haljine koje ističu struk jer ih čine tako senzualnim i ženstvenim.

    4 PRONAĐITE VAŠU LIČNU UNIFORMU

    Sigurno već deset godina nosim crne košulje i one su postale, sasvim nenamerno, moj zaštitni znak. Savetujem svakom da pronađe neki modni komad za sebe i da ga personifikuje. Pronađite komad koji pristaje vašem karakteru i stilu i koji vam – po potrebi – daje dovoljno slobode da ga kombinujete sa sezonskim komadima.

    5 KOMBINUJTE DENIM SA KOŽOM

    Diesel Black Gold okrenut je ženama koje vole denim, ali ne žele često da ga nose. Kao balans na mesto džinsa dolazi koža koja stvara savršene kontraste. Koža je materijal koji odiše luksuzom i apsolutno je cool.