Forumi » Savez računovođa i revizora Srbije - saveti, iskustva, ...

Savez računovođa i revizora Srbije - ovlašćeni računovođa

    • 1 postova
    30. јануар 2020. 10.17.03 CET

    Postovani, da li bi neko mogao da mi posalje na mail literaturu za ispit 2.6, bila bih vam puno zahvalna,ako neko ima testove i primere. Unapred hvala

    moj mail je milicamaiden@yahoo.com

    • 1 postova
    30. јануар 2020. 22.09.22 CET
    Pozdrav, posle duze pauze iz opravdanih razloga, planiram da spremam 2.6 za junski rok. Bila bih vam veoma zahvalna ukoliko biste mi poslali novije testove ili skripte. Imam samo nekoliko starih testova iz 2010. godine. Moj mail je majanesic981@gmail.com
    • 14 postova
    31. јануар 2020. 19.38.35 CET

    Drage kolege, da li neko ima iskustva sa uvidom u radove, konkretno za ispit 2.7? Hvala svima!

    • 3 postova
    01. фебруар 2020. 19.25.38 CET
    Molim Vas za tacan broj racunovodstvenih praksi iz kojih treba uciti 2.6 ? hvala
    Ekonomija kaže:
    Mladen kaže:

    Moze li savet za polaganje 2.6 ispita?

    Ispit 2.6 spremate iz četiri dvobroja računovodstvenih praksi. pažljivo pratite primere date u praksama i na isti način primenjujete u rešavanju zadataka na ispitu. To je od izuzetne važnosti!

    Ono što je bitno znati je da nemorate učiti napamet neoporezive iznose, iste ćete dobiti u zadatku, s obzirom da se svake godine menjaju u februaru mesecu.

    Ako Vam je još nešto potrebno, slobodno pitajte.

    #racunovodstvena_praksa, #ispit_2.6

     

  • 05. фебруар 2020. 13.18.59 CET
    Spremam se za junski rok, pa mi treba pomoc, savet odakle da spremam ispite 2.2 fin. Informacije za menadžment i 2.8 fin. Izvestavanje ili 2.9 revizija i interna kontrola, ne znam koji je laksi od 2.8 i 2.9?

    Ako neko ima literaturu, testove, skripte molim Vas da mi posaljete na mail ivana_kljajic@yahoo.com
    I HVALA unapred puno, svaka pomoc mi znaci.
  • 05. фебруар 2020. 13.19.00 CET
    Spremam se za junski rok, pa mi treba pomoc, savet odakle da spremam ispite 2.2 fin. Informacije za menadžment i 2.8 fin. Izvestavanje ili 2.9 revizija i interna kontrola, ne znam koji je laksi od 2.8 i 2.9?

    Ako neko ima literaturu, testove, skripte molim Vas da mi posaljete na mail ivana_kljajic@yahoo.com
    I HVALA unapred puno, svaka pomoc mi znaci.
    • 69 postova
    05. фебруар 2020. 13.45.50 CET

    Рачуноводствена пракса 4-5 (2019)

    Рачуноводствена пракса 12-13 (2019), 17(2019), 18 9 -1 (2019)

    Jovana Markovic kaže:
    Molim Vas za tacan broj racunovodstvenih praksi iz kojih treba uciti 2.6 ? hvala
    Ekonomija kaže:
    Mladen kaže:

    Moze li savet za polaganje 2.6 ispita?

    Ispit 2.6 spremate iz četiri dvobroja računovodstvenih praksi. pažljivo pratite primere date u praksama i na isti način primenjujete u rešavanju zadataka na ispitu. To je od izuzetne važnosti!

    Ono što je bitno znati je da nemorate učiti napamet neoporezive iznose, iste ćete dobiti u zadatku, s obzirom da se svake godine menjaju u februaru mesecu.

    Ako Vam je još nešto potrebno, slobodno pitajte.

    #racunovodstvena_praksa, #ispit_2.6

     

     


    Poslednja izmena: 05. фебруар 2020. 13.46.27 CET"
    • 69 postova
    05. фебруар 2020. 13.47.19 CET
    Ivana Vojinović kaže:
    Spremam se za junski rok, pa mi treba pomoc, savet odakle da spremam ispite 2.2 fin. Informacije za menadžment i 2.8 fin. Izvestavanje ili 2.9 revizija i interna kontrola, ne znam koji je laksi od 2.8 i 2.9? Ako neko ima literaturu, testove, skripte molim Vas da mi posaljete na mail ivana_kljajic@yahoo.com I HVALA unapred puno, svaka pomoc mi znaci.

    Avi ovi ispiti se spremaju iz ACCA knjiga - preporucena literatura.

     

    Javite se na srrskonsultacije@gmail.com

     


    Poslednja izmena: 05. фебруар 2020. 13.47.29 CET"
    • 69 postova
    05. фебруар 2020. 13.48.53 CET
    Maja Kovac kaže:
    Pozdrav, posle duze pauze iz opravdanih razloga, planiram da spremam 2.6 za junski rok. Bila bih vam veoma zahvalna ukoliko biste mi poslali novije testove ili skripte. Imam samo nekoliko starih testova iz 2010. godine. Moj mail je majanesic981@gmail.com

    Proverite mail,postato je

    • 4 postova
    06. фебруар 2020. 12.36.28 CET

    Postovani da li mozete da mi posaljete primere testova za ispite 2.7, 2.8 i 2.9. bila bih Vam veom zahvalna. 

     

    S postovanjem , Lazic Maja 

    majalazic81@gmail.com 

     

    • 3 postova
    06. фебруар 2020. 19.04.14 CET
    Pozdrav,
    ako je moguce molim Vas da mi posaljete materijal koji imate za polaganje ispita 2.6. Mail adresa je tanjabozic85@gmail.com
    • 9 postova
    12. фебруар 2020. 09.20.57 CET

    Pozdrav, bila bih vam veoma zahvalna ukoliko biste mi poslali novije testove ili skripte za ispite 2.2, 2.6 i 2.8. I neki savet oko polaganja ispita pošto sam bila sprečena da izađem na decembarski rok, a imam samo neke stare testove iz 2009.Hvala unapred. Mail je cavors@gmail.com

    • 69 postova
    18. фебруар 2020. 09.02.05 CET
    Aleksandra kaže:

    Pozdrav, bila bih vam veoma zahvalna ukoliko biste mi poslali novije testove ili skripte za ispite 2.2, 2.6 i 2.8. I neki savet oko polaganja ispita pošto sam bila sprečena da izađem na decembarski rok, a imam samo neke stare testove iz 2009.Hvala unapred. Mail je cavors@gmail.com

    Poštovana,

     

    Prosleđeno vam je na email. 

     

    Srećno!

    • 69 postova
    18. фебруар 2020. 09.02.41 CET
    Tanja Macut kaže:
    Pozdrav, ako je moguce molim Vas da mi posaljete materijal koji imate za polaganje ispita 2.6. Mail adresa je tanjabozic85@gmail.com

    Poštovana,

     

    Prosleđeno Vam je na email.

     

    Srećno!

    • 69 postova
    18. фебруар 2020. 09.04.03 CET
    Maja Lazic kaže:

    Postovani da li mozete da mi posaljete primere testova za ispite 2.7, 2.8 i 2.9. bila bih Vam veom zahvalna. 

     

    S postovanjem , Lazic Maja 

    majalazic81@gmail.com 

     

    Proverite mail.

     

    Srećno!

     

    • 69 postova
    18. фебруар 2020. 09.04.53 CET

    Sva fotokopirana literatura neophodna za polaganje ispita ovlasceni racunovodja + gratis testovi, skripte...

    srrskonsultacije@gmail.com

     

    +Kontni okvir

    +PDV prirucnik

    +Prirucnik o transfernim cenama

    +Priručnik za OBRAČUN ZARADA, NAKNADA i DRUGIH PRIHODA fizičkih lica sa primerima iz prakse

    • 4 postova
    18. фебруар 2020. 19.43.47 CET
    Postovane kolege,ima li ko potrebne brojeve Racunovodstvenih praksi u pdf formatu? Hvala
    perovic_m@yahoo.com
    • 11 postova
    19. фебруар 2020. 13.35.22 CET
    Pozdrav, molim vas za informaciju, kada se ispit jednom polozi, da li on vazi bez obzira kad se sledeci ispiti polazu? Hvala
    • 69 postova
    19. фебруар 2020. 14.31.29 CET
    Biljana Berkov kaže:
    Pozdrav, molim vas za informaciju, kada se ispit jednom polozi, da li on vazi bez obzira kad se sledeci ispiti polazu? Hvala

    Vazi bez obzira kada druge ispite polazete.

     


    Poslednja izmena: 19. фебруар 2020. 14.31.40 CET"
    • 11 postova
    19. фебруар 2020. 17.38.28 CET
    Hvala puno na odgovoru.
    • 11 postova
    19. фебруар 2020. 18.29.15 CET
    Molim vas za jos jedan odgovor... Da li se literatura za polaganje ispita razlikuje od roka do roka ili vazi za vise ispitnih rokova...? Kako to funkcioniše? Hvala
    • 2 postova
    24. фебруар 2020. 04.26.58 CET
    Pozdrav svima, srecan sam sto sam nasla ovaj forum, jer koliko citam (mada nisam sve procitala) vi se ovde zaista pomazete sto se tica knjiga, skripta, testova i uopste iskustva sa ispita, spremanja ispita itd..
    Mene zanima koliko je tesko završiti za ovlascenog racunovodju (imam zavrsen drzavni fah) i koliko ce mi to zvanje pomoci sutra u radu. Naravno neko vase iskustvo, kako krenuti, gde se prijaviti ili to vec sve imam na sajtu Saveza.
    I naravno ono sto je najbitnije, da li ovde od vas mogu doci do materijala za spremanje ispita.
    Sa spremanjem bih krenula odmah, i izasla u julu na neke.
    Hvala vam unapred! ????
    • 69 postova
    24. фебруар 2020. 08.59.46 CET
    Biljana Berkov kaže:
    Molim vas za jos jedan odgovor... Da li se literatura za polaganje ispita razlikuje od roka do roka ili vazi za vise ispitnih rokova...? Kako to funkcioniše? Hvala

    Literatura je ista od toka do roka.

    Menjaju se jedino racunovodstvene prakse.

     

    • 69 postova
    24. фебруар 2020. 09.02.43 CET
    Ivana Vranic kaže:
    Pozdrav svima, srecan sam sto sam nasla ovaj forum, jer koliko citam (mada nisam sve procitala) vi se ovde zaista pomazete sto se tica knjiga, skripta, testova i uopste iskustva sa ispita, spremanja ispita itd.. Mene zanima koliko je tesko završiti za ovlascenog racunovodju (imam zavrsen drzavni fah) i koliko ce mi to zvanje pomoci sutra u radu. Naravno neko vase iskustvo, kako krenuti, gde se prijaviti ili to vec sve imam na sajtu Saveza. I naravno ono sto je najbitnije, da li ovde od vas mogu doci do materijala za spremanje ispita. Sa spremanjem bih krenula odmah, i izasla u julu na neke. Hvala vam unapred! ????

    Pozdrav koleginice,

     

    Spremanje ispita nije preterano tesko uz pomoc kolega koji dele ispitna pitanja sa ranijih rokova, skripti i sl. Neke knjige jesu obimnijie ali uz savete lako spremite.

    S obzirom da ste zavrsili fax proverite u Savezu kojih cete ispita biti oslobodjeni. Makmalno je moguce biti oslobodjen 2.1, 2.2, 2.3, 2.4 i 2.5 (u zavisnosti koji fakultet i smer).

    Nakon toga napravite plan polaganja, imajte na umu da postoje dva roka godisnje, junski i decembarski.

     

    Srecno!

    • 11 postova
    24. фебруар 2020. 12.36.57 CET
    Hvala na odgovoru. Pozdrav