Forumi » Frizerski salon

Dredovi u modi, malo za mušku populaciju

    • 87 postova
    12. новембар 2016. 21.09.57 CET

    Primetila sam da je u poslednje vreme nošenje dredova veoma popularno u našoj zemlji. Takodje sam primetila i to da većina ljudi koji dolaze na hip hop događanja imaju užasno loše odrađene dredove, koji izgledaju kao da će se svaki čas raspasti. Neki od njih prave 'vikendaske dredove' koji se drže do sledećeg pranja kose, mažu ih ogromnim količinama voska ili ih čak vezuju nekim koncem ne bi li se držali. Pošto znam prijatelja koji je nosio dredove on mi je otkrio 'tajnu' pravljenja istih, odlučila sam da je podelim sa vama.

     

    Odmah da vam kažem: neće biti lako. Zaboravite one priče kako za tri-četri sata možete da ih završite. Potrebno je mnogo više ako želite da izgledaju odlično i da se ne raspadnu. Možda će nekom ova metoda izgledati čudna i veštačka, ali imajte u vidu da većina ljudi kod nas nema kosu od koje bi se mogli napraviti odlični dredovi bez pomoći. Znam i da neki ljudi naplaćuju pravljenje, ali dredovi koje oni prave nisu dobri, suviše su masni i nedovoljno su umršeni. Ne postoje pare za koje bi vam neko uradio odlične dredove. Pomoći vam može samo najbolji drug ili drugarica koji vas neće napustiti i kada ih užasno budu bolela leđa i kada im prsti utrnu i kada se užasno smore.

     

    Od pribora je potreban veoma čvrst češalj (što gušći), par šnalica i malo voska za kosu. Naravno, pošto je vreme rada veoma dugo obavezno se snabdete dobrom muzikom i nekom hranom. Najbolje bi bilo da vam kosa bude što čistija kad počnete sa radom i ako možete izblajhajte je. Što više sagorite kosu blanšom lakše ćete napraviti dredove, a i plavi dredovi izgledaju dosta interesantno. Takođe, kosa bi trebalo da vam bude minumum 15cm dužine.

     

    Prvi korak je odvajanje pramena od koga će te napraviti dred. Uzmete pramen, ogradite ga šnalicama i počnite. Uhvatite vrh pramena, čvrsto ga držite i česljem vucite na dole. Ovaj proces se zove tapiranje kose i ako ne znate šta je to pitajte bilo koju ženu i ona će vam reći. Potrebno je da pramen držite što čvršće da bi se kosa mrsila ravnopravno i da bi vam dred svuda bio iste debljine. Ako ne čupate onog kome radite budite sigurni da nešto loše radite. Znači, čupanje do suza i dredovi će biti odlični. Imajte u glavi sve vreme da sa dredovima ni jedna devojka neće moći da vam odoli.

     

    Kada uradite tapiranje celog pramena, opipajte dred i vidite da li je dovoljno čvrst i da li je dobro umršen. Ako nije onda ponovo sabijajte dred, malo po malo, dok ne postignete dovoljnu čvrstinu. Kada završite sa tim ostaće vam krajevi koje ne možete da umrsite češljem. Uhvatite dred celom šakom tako da vam sa jedne strane viri vrh i onda taj vrh vrtite drugom šakom sve dok se i on ne umrsi. Ako vam izgleda da baš i niste najbolje napravili onda uzmite vosak i namazite dred. Nemojte da stavljate mnogo voska, jer ako samo vosak drži dred da se na raspadne onda ste džaba sve radili.

     

    Kada završite sa pravljenjem niste završili sa dredovima. Da bi izgledali dobro oni se moraju stalno održavati i negovati. Napravite kapu od stare kevine čarape i obavezno je stavljajte na glavu kada idete na spavanje, barem u početku. Prvih mesec dana bi bilo poželjno da ne perete kosu, jer voda je najveći neprijatelj dredova, pored vaški i buva. Kada budete prali kosu, trudite se da operete glavu, a ne kosu. Znači trljajte kožu glave, a ne dredove. Kada jednom operete dredove, a oni ostanu onakvi kakvi su bili onda ih možete češće prati. Recimo svake dve nedelje. Bilo bi dobro kada bi ste nabavili i neki mirišljavi vosak i stavljali ga u malim količinama, čisto da bi vam kosa mirisala. Dredovi smrde. Možete se truditi koliko hoćete, ali će se oni uvek osećati. Neće za vama ići oblak smrada, ali kada neko bude približio glavu u želji da vam pomiriše kosu neprijatno će se iznenaditi. To se pogotovo oseća kada vam pokisne kosa i zato bi bilo pametno izbegavati kišu.

     

    Krajevi imaju ružnu naviku da se odmrse ponekad tako da svaki put kad imate vremena ponovite proces umršavanja krajeva. Kada vam kosa bude porasla, izrastak ćete umrsiti tako što u njemu napravite rupu i kroz tu rupu provucete ostatak dreda. Neće izgledati kao ostatak dreda, ali posle nekog vremena i više takvih provlačenja izgledaće odlično. Kada vam neke dlake ispadnu iz dreda, a to ce se dešavati, vi ih provucite kroz izrastak i one će nastaviti da se mrse.

     

    Da bi ste bili zadovoljni izgledom dredova morate da vodite računa o njima. Ljudi uglavnom pričaju kako im se kosa sama mrsi, ali to nije tačno. Potrebno je pažnje i održavanja da bi oni izgledali dobro, jer kao što sam već rekla većina ljudi kod nas nema kosu od koje bi se napravili prirodni dredovi. Znam da će mnogi ljudi reći kako je ovaj metod bezveze i kako su oni napravili dredove na drugi način. Ali treba shvatiti da ljudi koji nose dredove to rade da bi se razlikovali od drugih i uglavnom su ljubomorni kad vide da neko ima bolje dredove od njih.

     

    Nadam se da sam Vam sve dobro objasnila i da ćete biti zadovoljni svojom novom frizurom.

     


    Poslednja izmena: 12. новембар 2016. 21.18.16 CET"