Forumi » Novogodišnja i Božićna dekoracija

Papir maše – čizmica

    • Moderator
    • 1581 postova
    18. октобар 2016. 15.24.50 CEST

     

    Potreban materijal:

    • stara dečija gumena čizmica (ovde je korišćen broj čizmice 24),
    • novinski papir (može bilo koji),
    • drvofiks,
    • parče kartona,
    • akrilne boje,
    • četkica i olovka,
    • makaze,
    • čaša (ukoliko se koristi kao vaza).

     

    Da biste napravili dekorativnu čizmicu papir maše tehnikom potrebno je da iscepkate stari papir na sitnije komade. U jednoj posudi napravite mešavinu vode i drvofiksa. Umočite četkicu u ovu smesu i lepite komad po komad papira na gumenu čizmu. Đon ostavite ne pokriven, da biste kasnije lakše izvadili čizmicu iz kalupa.

     

    Papir maše - čizmica DIY (uradi sam): postupak izrade.

     

    Okrenite čizmu naopako i ostavite je da se dobro osuši. Obično je potrebno oko 24h da se papir dobro stvrdne i da se formira određeni oblik.

     

    Papir maše - čizmica DIY (uradi sam): postupak izrade.

     

    Kada ste sigurni da se masa dobro osušila, pažljivo odvojite čizmicu od papira.

     

    Papir maše - čizmica DIY (uradi sam): postupak izrade.

     

    Sada uzmite parče kartona, stavite čizmicu na njega i ocrtajte otisak stopala. Makazama isecite karton po liniji i primenom papir maše tehnike spojite karton sa ostatkom čizme. Dakle, komad po komad papira lepite razblaženim drvofiksom, isto kao kada biste lepili selotejp. Pogledajte na slici dole.

     

    Papir maše - čizmica DIY (uradi sam): postupak izrade.

     

    Ostavite da se sve osuši. Sada nije potrebno čekati 24h, već par sati. Nakon toga obojite čizmicu željenom akrilnom bojom i dekorišite je po vašem izboru.

     

    Papir maše - čizmica DIY (uradi sam): postupak izrade.

     

    Ako želite da vam ova čizmica služi kao vaza, onda stavite odgovarajuću čašu u otvor čizme.

     

    Jednom napravljena ovako lepa papir maše čizmica može biti dekorisana na razne načine. Probajte je ukrasiti quillung papirom ili dekupaž tehnikom, sigurno će izgledati interesantno. Dobra stvar je i to što gumenu čizmu možete još mnogo puta koristiti za papir maše tehniku. 

     

     

    Izvor:mojrucnirad.com

     


    Poslednja izmena: 18. октобар 2016. 15.25.46 CEST"